Our Story

Vinný lístek

 • -

Vinný lístek

Vinařství Petratur

Rodinné vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínkem. Vinice se nachází ve viniční trati Roháče a Nová hora. Respektují přírodu a díky tomu mají vína osobitý charakter s důrazem na terroir. Při výrobě vína vychází z tradičních postupů a metod, využívají přírodní kvašení vín a macerace za studena. Zásadně nepoužívají enzymatické přípravky a čisté kultury kvasinek. Vína zrají v dřevěných sudech a nerezových nádobách.

Bílá vína

0,75l

Veltlínské zelené 2019

298 Kč

Moravské zemské víno, suché

Veltínskému se na Moravě daří a náš Veltlín 2019 ze základní řady je vynikající společník při stolování. Příjemně vyležené víno má jiskrnou svěžest a dochuť zeleného pepře. Doporučení k rybám, drůbeži, salátům a zralým sýrům

0,75l

Rulandské bílé 2019

299 Kč

Moravské zemské víno, suché

Rulandské bílé je nejtypičtější odrůdou v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Z viniční tratě Roháče je to úplně ta největší klasika. Vyzrálo v nerezu a pak ve velkém dubovém sudu, dlouho a v klidu. Ten sud má objem 2100 l a je z roku 1907. Je opravdu starý a uvnitř celý pokrytý vinným kamenem. V naší rodině je “Velká bečka” zcela posvátný sud. Jednoduše řečeno, poctivé a magické Rulandské bílé.

0,75l

Ryzlink vlašský 2020

299 Kč

Moravské zemské víno, polosuché

Ryzlink vlašský 2020 je polosuché jemné a podmanivé víno. Takový nenápadný klučina co suverénně vykračuje za svým cílem.   Nedělá si s ničím moc hlavu a je s ním dobře. Mladý Vlašák – pašák.

Červená vína

0,75l

Modrý Portugal 2020

248 Kč

Moravské zemské víno, suché

Portugal chutná příjemně vychlazený, klidně na 8-12 stupňů. Budete mít z něj radost i v létě na terase. Zapomeňte na pokojovou teplotu. Nikomu nechutná teplé víno. Tak se do toho nenuťte jen proto, že se to někde píše a vychutnejte si pěkné moravské červené jak se patří!

Růžová vína

0,75l

Rosé Cuvée Lucanus 2021

358 Kč

Moravské zemské víno, polosladké

Dokonalé spojení odrůd Merlot, Frankovka a Zweigeltrebe. K tomu navíc několik dalších modrých odrůd, které nám rostou ve starém vinohradě na Roháči. Kryomacerace rmutu po dobu 24 hodin, a pak pomalé lisování. Jaký je výsledek? Lucanus rosé 2021, pro nezapomenutelný letní večer.

Frizzante a sekty

0,75l

Frizzante rosé 2021

319 Kč

Moravské zemské víno, polosuché

Cuvée Cabernet Moravia a Svatovavřinecké

Máte taky rádi bubliny? Příjemné pití pro posezení u plného stolu dobrot to je Frizzante rosé. Vychladit, připravit ledy a jde se na to. Tekutá radost se rozlévá přímo z láhve. Nově s elegantní černou etiketou.

0,75l

Lucanus Grand Cuvée Sekt 2020 BRUT

492 Kč

Sekt z odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Ryzlink vlašský, méthode charmat

Tento klenot v naší nabídce ocení i milovníci Champagne. Sekt LUCANUS vyrobený metodou kvašení v tanku je skvělá varianta pro slavnostní chvíle. Spojení odrůd Rulandské bílé, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský splňuje vše pro vynikající sekt. Plnost, aroma, svěžest a krásné perlení. Život si musíme udělat hezký! Na život!

Stáčená vína

0,1l

Chardonnay polosuché

30 Kč

Farma Víno

0,1l

Cabernet Sauvignon polosuché

30 Kč

Farma Víno

Nejnovější příspěvky

  Nejnovější komentáře

  Žádné komentáře.

  Archivy

  Žádné archivy k zobrazení.

  Rubriky

  • Žádné rubriky