Our Story

Vinný lístek

Vinný lístek

Vinařství Petratur

Rodinné vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínkem. Vinice se nachází ve viniční trati Roháče a Nová hora. Respektují přírodu a díky tomu mají vína osobitý charakter s důrazem na terroir. Při výrobě vína vychází z tradičních postupů a metod, využívají přírodní kvašení vín a macerace za studena. Zásadně nepoužívají enzymatické přípravky a čisté kultury kvasinek. Vína zrají v dřevěných sudech a nerezových nádobách.

Bílá vína

0,75l

Veltlínské zelené 2019

339 Kč

Moravské zemské víno, suché

Veltínskému se na Moravě daří a náš Veltlín 2019 ze základní řady je vynikající společník při stolování. Příjemně vyležené víno má jiskrnou svěžest a dochuť zeleného pepře. Doporučení k rybám, drůbeži, salátům a zralým sýrům

0,75l

Rulandské bílé 2019

359 Kč

Moravské zemské víno, suché

Rulandské bílé je nejtypičtější odrůdou v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Z viniční tratě Roháče je to úplně ta největší klasika. Vyzrálo v nerezu a pak ve velkém dubovém sudu, dlouho a v klidu. Ten sud má objem 2100 l a je z roku 1907. Je opravdu starý a uvnitř celý pokrytý vinným kamenem. V naší rodině je “Velká bečka” zcela posvátný sud. Jednoduše řečeno, poctivé a magické Rulandské bílé.

0,75l

Ryzlink vlašský 2020

339 Kč

Moravské zemské víno, polosuché

Ryzlink vlašský 2020 je polosuché jemné a podmanivé víno. Takový nenápadný klučina co suverénně vykračuje za svým cílem.   Nedělá si s ničím moc hlavu a je s ním dobře. Mladý Vlašák – pašák.

Červená vína

0,75l

Modrý Portugal 2020

319 Kč

Moravské zemské víno, suché

Portugal chutná příjemně vychlazený, klidně na 8-12 stupňů. Budete mít z něj radost i v létě na terase. Zapomeňte na pokojovou teplotu. Nikomu nechutná teplé víno. Tak se do toho nenuťte jen proto, že se to někde píše a vychutnejte si pěkné moravské červené jak se patří!

Růžová vína

0,75l

Rosé Cuvée Lucanus 2021

358 Kč

Moravské zemské víno, polosladké

Dokonalé spojení odrůd Merlot, Frankovka a Zweigeltrebe. K tomu navíc několik dalších modrých odrůd, které nám rostou ve starém vinohradě na Roháči. Kryomacerace rmutu po dobu 24 hodin, a pak pomalé lisování. Jaký je výsledek? Lucanus rosé 2021, pro nezapomenutelný letní večer.

Frizzante a sekty

0,75l

Frizzante rosé 2021

369 Kč

Moravské zemské víno, polosuché

Cuvée Cabernet Moravia a Svatovavřinecké

Máte taky rádi bubliny? Příjemné pití pro posezení u plného stolu dobrot to je Frizzante rosé. Vychladit, připravit ledy a jde se na to. Tekutá radost se rozlévá přímo z láhve. Nově s elegantní černou etiketou.

0,75l

Lucanus Grand Cuvée Sekt 2020 BRUT

492 Kč

Sekt z odrůd Ryzlink rýnský, Rulandské bílé a Ryzlink vlašský, méthode charmat

Tento klenot v naší nabídce ocení i milovníci Champagne. Sekt LUCANUS vyrobený metodou kvašení v tanku je skvělá varianta pro slavnostní chvíle. Spojení odrůd Rulandské bílé, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský splňuje vše pro vynikající sekt. Plnost, aroma, svěžest a krásné perlení. Život si musíme udělat hezký! Na život!

0,2l

Frizzante bílé

119 Kč

Perlivé víno

Moravské zemské víno bile suché 2022.

Víno Frizzante je vyrobeno z odrůd Muškát moravský a Rivaner. Je vhodný jako aperitiv nebo osvěžení letních dnů

0,2l

Frizzante rosé

119 Kč

Perlivé víno

Moravské zemské víno růžové polosladké 2022. Víno Frizzante Rosé je vyrobeno z odrůdy Frankovka, Svatovavřinecké a Rulandské modré, Je vhodné jako aperitiv nebo osvěžení letních dnů

Stáčená vína

0,1l

Chardonnay

39 Kč

Bílé víno, polosuché
Země původu: Maďarsko
Plněno v: Our Story s.r.o.
Brno, Česká republika

 

0,1l

Cabernet Sauvignon

39 Kč

Červené víno, polosuché
Země původu: Maďarsko
Plněno v: Our Story s.r.o.
Brno, Česká republika